20LECIE

logo 20 lecie

Regaty polegają na wyścigu jachtów, które muszą okrążyć na trasie boje w określonej kolejności i kierunku. Regaty składają się z kilku etapów (wyścigów), na podstawie których ostatecznie ustalana jest klasyfikacja generalna startujących załóg. Pojedynczy wyścig trwa na ogół od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
Idea zorganizowania „Regat z okazji 20-lecia YCPL” zrodziła się w wyniku chęci propagowania żeglarstwa wśród mieszkańców regionu. Chcielibyśmy również docenić zaangażowanie członków i sympatyków klubu, którzy przez lata działalności rozwijali lubelskie żeglarstwo i nierzadko swoimi osiągnięciami promowali nasze miasto na arenie ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Głównym punktem Regat będą dwudniowe wyścigi Polskiej Floty Klasy Korsarz w ramach Pucharu Polski tejże klasy. Spodziewamy się, że przybędą załogi z różnych polskich miast m.in. z Gdańska, Poznania czy Warszawy oraz reprezentanci Niemiec z Bonn. Poza tym przeprowadzone zostaną regaty w innych klasach, takich jak: Optimist, Omega, czy jachtów kabinowych. Przewidujemy, że łącznie przybędzie około 100 osób, które na Zalewie Zemborzyckim stoczą zaciętą walkę o najwyższe noty. Jesteśmy przekonani, że zawodnicy będą wspierani przez liczne grono kibiców-mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny. Organizowane przez nas lokalne regaty zawsze budziły w lublinianach zainteresowanie. Z uwagi na fakt, że tym razem wydarzenie poparte będzie szerszą promocją w lokalnych mediach oraz mediach społecznościowych, z pewnością liczba osób chętnych do obejrzenia żeglarskich zmagań znacząco się zwiększy.
„Regaty z okazji 20-lecia YCPL” odbędą się w dniach:
24 czerwca 2016 r. – rejestracja załóg, impreza szantowa z okazji 20-lecia YCPL;
25 czerwca 2016 r. – pierwszy dzień regat na Zalewie Zemborzyckim;
26 czerwca 2016 r. – drugi dzień regat za Zalewie Zemborzyckim, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
Żywimy nadzieję, że uczestnicy i obserwatorzy Regat – dzięki temu wydarzeniu – rozwiną bądź zaszczepią w sobie żeglarską pasję. Chcielibyśmy również, aby wszyscy zapamiętali Lublin jako gospodarza i organizatora ogólnopolskich imprez przeprowadzanych na wysokim poziomie. Lubelskie środowisko żeglarskie już teraz skupia pełnych pasji ludzi w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Mamy nadzieję, że organizacja Regat przyczyni się do poszerzenia grona sympatyków żeglarstwa i pozytywnie wpłynie na wizerunek naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Chcielibyśmy, aby regaty tej rangi były cyklicznym wydarzeniem wpisanym w działalność naszego klubu.

Zapraszamy do zapoznania się z zawiadomieniem o regatach  <<<<tutaj>>>>.

Patroni Honorowi:

Patronat_K¯uk_PDF

logo-patronat_marszalek_Sosnowski

LOZZ-kolo male

politechnika

Patroni Medialni:
TVP3_Lublin_podst radioFree

Sponsorzy:

 

crossfitCompactBudka3Znak PEMSułek-logo-tagline-cz-rgb-bez-tla sportspark

STELLA-logo2013 Power Horse logo RegenerisMix-Graf 20KB marszałkowski_poziomLubellaLogo_Sonax_prostokatLogo MOSiR w Lublinie - pe+éna wersja kolorystycznaLOGO AUTOPARK1LOGO Archiwum Kryminalne - czarnelasercity2inlineHenriLloyd EMwet - logo czech logolubelskie dworce łukczezagleboczelogo Elpar fabryka kabli CMYKantyszkodnik2logo_latraviatastudio_raster